Dlaczego drga nam powieka?

dlaczego drga nam powieka

Wiele osób odczuwa dyskomfort spowodowany nagłymi i niekontrolowanymi drganiami swoich powiek. Skąd bierze się tego typu schorzenie i jak skutecznie pozbyć się go z naszego życia?

Czy masz w sobie magnez?

Za główną przyczynę tego dość popularnego schorzenia uchodzi niedobór magnezu w naszym organizmie. Szybkie życie w stresujących warunkach, nadużywanie kawy i alkoholu skutecznie wypłukują ten niezbędny dla naszego zdrowia składnik. Brak magnezu bardzo często objawia się nagłymi skurczami mięśni, w tym drgania naszych powiek. Wydawać by się mogło, że spożywany przez nas pokarm powinien zawierać w sobie odpowiednią dzienną dawkę magnezu w ilości 300-400mg, jednak jak się okazuje, dzisiejsze produkty rolne są skutecznie pozbawiane tego pierwiastka głównie przez stosowanie nawozów zawierających potas, który skutecznie wypłukuje magnez z warzyw i owoców.

Jak prawidłowo uzupełnić swój magnez?

Jeżeli nie ma innego wyjścia, warto wspomóc się suplementami diety zawierającymi magnez. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy sprawdźmy, jak wygląda skład wybranych przez nas tabletek. Nawet reklamy telewizyjne podają, że magnez magnezowi nie jest równy, choć skutecznie przemilczają one fakt, co tak naprawdę powinien on zawierać. W aptece pytajmy o preparaty z dużą zawartością kationów magnezu Mg2+, a także zwróćmy uwagę czy nasz suplement występuje w towarzystwie witaminy B6, która pomaga wchłaniać magnez przez nasz organizm, a także skutecznie zapobiega miażdżycy i chorobom serca.

Stosuj zrównoważoną i pełnowartościową dietę

dieta bogata w magnez

Aby zapobiec wypłukiwaniu przez nasz organizm magnezu, powinniśmy przede wszystkim uzupełnić nasze codziennie menu o produkty bogate w magnez, wapń i witaminę b6. Stosunek wapnia do magnezu w naszych posiłkach powinien wynosić 2:1, gdyż w zbyt dużych dysproporcjach mogą się one wzajemnie wykluczać.

Aby nasz organizm miał zawsze dostęp do naturalnych pokładów magnezu, warto wprowadzić do swojej diety orzechy, ciemne pieczywo, różnego rodzaju kasze, a także naturalne kakao czy pestki dyni.

Inne przyczyny drgającej powieki…

Jeżeli zastosowaliśmy się do prawidłowych zasad uzupełniania magnezu, a nasza powieka wciąż drga w sposób przez nas niekontrolowany, może to być spowodowane syndromem suchego oka. Jest ono dość popularnym schorzeniem wśród osób nadużywających noszenia soczewek kontaktowych lub często przebywających w warunkach szkodliwych dla naszych oczu, takich jak suche powietrze czy silny wiatr. W takim wypadku warto odwiedzić naszego optyka, który może zapisać nam krople nawilżające do oczu lub też w przypadku niestwierdzenia wyżej wymienionego schorzenia zaleci nam badania neurologiczne, które powinny wskazać na źródło naszego problemu.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Dlaczego drga nam powieka?

  1. Bardzo fajny artykuł 🙂 przydatny temat,przystępnie napisany. Faktycznie jeśli dieta i suplementacja nie pomaga, należy wybrać się do specjalisty. Profilaktyka jest ważna, chociaż niestety u Nas wg mnie szwankuje. Fajnie, że powstaje więcej blogów o zdrowiu oczu, może stopniowo zwiększą one świadomość pacjentów.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s